Üçevler Mh. Bayraktepe Sk. No:14 Emir Arslan Plaza Kat:3 D:6 Nilüfer/Bursa

Kurumsal Varlık Ve Bakım Yönetim Sistemi

Kurumsal Varlık ve Bakım Yönetimi Yazılımı

Endüstri 4.0 ın aracılığı ile meydana gelen ve akıllı dijital fabrika kavramı halinde şekil alan bu yeni aşamalarda Keyplus Sky, bütün imalat sürecinin insan kaynaklı sorunlarının ortadan kaldırılmasını ve imalatın devamlılığının sağlanması amaçlanmaktadır.

Çağımızın dijital süreci endüstri 4.0 bilişim sistemlerini kullanan Keyplus Sky, İmalat ve harcama ilişkilerini bir bütün olarak değiştirecek bir oluşum barındırmaktadır.

Bir tarafta tüketicinin değişim gösteren gereksinimlerine anlık bir şekilde uyum sağlayabilecek imalat sistemlerini diğer tarafta ise koordinasyon ve uyum halinde olan otomasyon sistemlerini birbirleri ile iletişim kuran, Sensörler aracılığı ile ortamı algılayabilen anlayabilen ve veri bilgilerini analiz ederek gereksinimleri fark edebilen sistemi imalat edip bunu devralıp daha kaliteli daha ucuz ve daha hızlı bir şekilde tasarruf yapabilen bir imalat yapmayı amaçlamaktadır.

Endüstri 4.0,

aracılığı ile meydana gelen ve bilişimsel üretim tesisi kavramı olarak şekil alan bu aşamada keyplus bütün imalat aşamalarının insandan kaynaklanan sorunların ortadan kaldırılması ve imalatın devamlılığının sağlanması amaçlanmaktadır. Firma bu şekilde içerisinde bulunan bütün ekipman ve teçhizatları sahip olduğu imalat ile anlık bir şekilde verileri otomatik olarak ölçer.

Anlık aktivite performans durumu ile daha önce yani geçmişten alınan bilgileri verileri mukayese edip makinelerimiz ile ilgili güncel çalışma durumları hakkında bilgi sahibi olmayı ve bu veriler doğrultusunda gerçekleşmesi daha önceden gerçekleşmeden tespit edip gerekli önlemleri almak ve problemleri kaynağında çözmeyi hedeflemektedir.

Keyplus,

bu veriler ve bilgiler ışığında var olan ekipmanların izin, imalat parametrelerini de hesaba katarak en yüksek seviyede bir performans ile çalışması sağlanmaktadır. Aynı zamanda da imalat aşamalarının her aşamasında kontrol altında olmasını gözlem altında tutulmasını, anlık maliyetlerinin doğru bir şekilde hesaplanarak maliyeti defterlerini yansıtılması ile en kaliteli ürünü en düşük maliyet ile imalat aşamasında bulundurulması sağlanmaktadır.

Üretim aşamalarının en başından en sonuna kadar bütün malzemeler, özellikle de operasyon ve operatörün gidişini gelişini gözlem altına alarak en uçtan diğer uca kadar verimlilik sunan bir keyplus operatör ekranlarında gözlemlenebilmektedir.

KeyGEAR

Bu sistemin başka bir türevi konumunda bulunan Keyplus gear işletmeniz ile ilgili olan bütün teçhizatları ve diğer aksamları izler gözlem altında tutar. Bakımları arızaları veya tadilatların zamanı geldiğinde bunun maliyetini de hesaba katarak bu sayede ileriye dönük bir bakım, arıza plan programlanmasını sağlamaktadır.

Keyplus gear  işletmenin içerisinde bulunan her noktada yapılan bakımları ve arızaları sistem içerisinde kayıt altına tutmaktadır.

İşletmeye ait bütün teçhizatların ve diğer aksamların izlenilmesi, bakımları ve arızalarının ve işletme bütçesine olan maliyetini de tespit ederek bu sayede yedek parça gibi planlamaların yapılması ya da bir problem ortaya çıktığı zaman bu problemin giderilmesi ile ilgili işletme sahibinin ya da yöneticilerine belli bir program ile çalışmayı amaçlamaktadır.

Keyplus gear,

yazılım sistemlerinin kullanılması kişiye ya da firmaya ait tesislerin ekonomik ömrünün uzamasına ve çalışma verimliliğini en üst düzeyde yürütülmesini sağlar. Firmada bulunduğunu bütün teçhizat ve diğer aksamları en detaylı envanterinin çıkarılması ve bunun işletmeye maliyetini tespit edilmesinde kullanılır. Kurumsal Varlık ve Bakım Yönetimi Yazılımı

Bir firmaya ait olan a’dan z’ye bütün varlıklarının ya da sermaye kalemlerinin gözlem altında tutunarak izlenmesini bakımlarının arızalarının onarımlarının tadilatlarının ya da maliyetlerinin de bu sisteme dahil edilmesine olanak sağlar.

Taşınabilen mallarına yükümlü olduğu yönetilmeli yada Satın Alma Birimi şebeke yönetimi ve mobil online saha ve servis yönetimi gibi sistemler ile bir bütün olarak faaliyet gösterir.

Web tabanlı uygulamalar bütününe Kurumsal varlık yönetimi adı verilir.

Bu sistem sayesinde mal varlıklarının yaşam döngülerinin takip edilmesi ile birbiriyle Entegre halde çalışan mobil uygulamaların verimliliğinin artırır.

Ve güçlü entegrasyon yapısının işlevsel fonksiyonlarının yönetilmesi aşamalarına Kurumsal varlık yönetimi türevleri denir.

​​​​​​

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın