Üçevler Mh. Bayraktepe Sk. No:14 Emir Arslan Plaza Kat:3 D:6 Nilüfer/Bursa

Keyplus INTELLEGENT

… INTELLEGENT işletmeniz içerisindeki tüm süreçleri tek merkezden yönetebilmeniz için tasarlanmıştır.

Sürekli gelişen sanayi artık dördüncü evrede! Buharlı makinelerimizle ilk sanayi devrimini gerçekleştirdik, ardından elektrikle tanışarak bu devrimi ikinci evreye taşıdık ve dijital teknolojiyi keşfederek 3. Sanayi Devrimine kadar geldik. Sürekli gelişen teknoloji nedeniyle artık endüstrimiz bu evreyi de aşmak zorunda kaldı ve Endüstri 4.0 adıyla da bilinen 4.Sanayi Devrimine ulaştık.

Endüstri 4.0 temel olarak Bilişim Teknolojileri ile Endüstriyi bir araya getirerek, akıllı fabrika sisteminin oluşmasına ve üretim ortamında her bir verinin toplanarak, iyi bir şekilde izlenip analiz edilmesini olanak sağlayacağı için daha verimli iş modellerinin ortaya çıkmasını sağlar.

Siber – Fiziksel Sistemler, Bulut Bilişim gibi modern bilgi ve iletişim teknolojileriyle imalat sektöründe verimliliği, kalite ve esnekliği artırmak için istenilen sistemlere entegre edilerek, olası verim durumlarını analiz edip rekabet ortamında avantaj sağlamanıza olanak tanır.

Yeni Nesil Yazılım ve Donanımlarla, çalışacak yazılım sistemlerinin en önemli bileşeni, tüm cihazların birbiriyle bilgi ve veri alışverişi için kullanıldığı, her türlü araç gerece entegre edilmiş sistemlerle kaynak kullanımlarındaki sorunların çözülmesi hedeflenmektedir. Özellikle internete bağlı makineleri ve akıllı unsurları kullanarak verimliliğin ve kârın artırılmasını amaçlar. Keyplus aşağıda belirtilen Endüstri 4.0 uygulamaları konusunda uzmanlaşmıştır.

  • İşletme Yönetim Sistemi ve Üretim Yönetim Sistemi MRP
  • Kurumsal Varlık ve Bakım Yönetim Sistemi
  • Araç Takip ve Servis Yönetim Sistemi

İşletme Yönetim Sistemi

Endüstri 4.0’ın sayesinde ortaya çıkan ve Akıllı Fabrika kavramı olarak şekillenen bu yeni süreçte Keyplus SKY, tüm üretim sürecinin insandan kaynaklı problemlerinin ortadan kaldırılmasını ve üretim sürekliliğinin devamlılığını sağlamayı amaçlar. İşletmeniz içerisindeki makinelerin sahip olduğu üretimle ilgili anlık verileri otomatik olarak ölçer. Anlık aktivite durumu ile geçmişte alınan verileri kıyaslayıp makinelerinizin güncel çalışma durumları hakkında bilgi sahibi olmanızı ve bu veriler ışığında gerçekleşmesi muhtemel uygunsuzlukları önceden tespit edip gerekli önlemleri almanızı sağlar.

Keyplus SKY, bu veriler doğrultusunda mevcut makinelerinizin üretim parametrelerini(kullanılabilirlik, performans, kalite)kullanıp makinelerinizin verimliliğini(OEE) hesaplayarak maksimum seviyeye çıkartmanızı, performansını doğru bir şekilde kullanmanızı ve en verimli üretime ulaşmanızı sağlar. Aynı zamanda da üretim sürecinin her aşamasının kontrol altında olmasını, üretiminize ait anlık maliyetlerini doğru bir şekilde hesaplayarak en kaliteli ürünü en düşük maliyetle üretmenizi sağlar.

Üretim anının her aşamasında ki malzeme, operasyon ve operatör hareketlerini kayıt altına alarak uçtan uca bir izlenebilirlik sunan Keyplus SKY,  kayıtları operatör ekranlarını kullanarak ya da makinelerden verileri direkt toplayarak elde eder. Bu uçtan uca izlenebilirlik ile hatalı ya da uygunsuz bir ürünün hangi malzemeler kullanılarak üretildiğini, hangi hammadde ya da yarı mamullerin üretimde kullanıldığını, tüm bu hareketlerin hangi operatör tarafından hangi makinede ne zaman yapıldığını kalite uygunluk raporunu kimin hazırladığını izleyebilir ve analiz edebiliriz.

Keyplus SKY, kısaca firmanıza gelen siparişleri müşterilerinize en doğru zamanda en yüksek kalite ile sevk edilmesi için gerekli olan hammadde tedariği, makine, üretim, personel gibi sahip olduğunuz kaynaklarınızı doğru şekilde planlamanızı, yönetmenizi sağlar aynı zamanda müşteri memnuniyetinizi en üst seviyede tutar.

Kurumsal Varlık ve Bakım Yönetim Sistemi

Keyplus GEAR, firmanız içerisinde her noktada yapılan bakım ve arızalarınızı sistem üzerinde kayıt altına alarak bakım işlerinde çalışan personelin sistemli bir şekilde çalışmasını, bakım personelinin denetiminin sağlıklı bir şekilde yapılmasını ve bakım arıza giderlerinizi en aza indirmenizi sağlar. İşletmenizde bulunan makinelerinizin duruş sürelerini analiz ederek bu duruşları en aza indirir ve bu sayede işletme verimliliğinizi artırır.

Keyplus GEAR’da periyodik bakım zamanlarınızı sayaç bazlı olarak belirleyebilir bakımlarınızdaki önceliğe göre iş emri oluşturabilirsiniz. Otomatik ya da manuel oluşturulan iş emirlerinizi Bakım İş Emirleri menüsünden takip edebilir ve düzenleyebilirsiniz. Bu sistem işletmenizdeki ekipman ve sistemlerinizin fonksiyonlarını en yüksek performansta sürdürmenizde katkı sağlar.

Keyplus GEAR’ın bir diğer özelliği makine ve ekipmanlardaki arızaların sorun yaratacak hale gelmeden önce tespitini sağlamak. Önceden belirlenen sınır değerlere göre kıyaslaması sonucu oluşabilecek sorunları algılayıp arıza oranını düşürerek iş kazalarını da en aza indirmenizi sağlar. Diğer bir deyişle kestirimci bakım tekniği kullanan Keyplus GEAR; arızalanmayı erkenden tespit eder, hiç bir bakım gecikmesi vermeden planlanmış duruşlarda daha ucuza ve daha kısa zamanda düzeltebilmenizi sağlar.

Üretim Yönetim Sistemi

Keyplus SKY, bir üretim süreci içerisindeki tüm işlemleri dijital hale dönüştürmek, süreçlerdeki ve malzemelerdeki uçtan uca izlenebilirliği sağlamak, kayıp, kaçak, hata gibi durumları ortadan kaldırırken tüm işlemlerdeki verimliliği artırmak, oluşan tüm veriyi kolayca ulaşılabilen detaylı ya da özet raporlarla sunabilmek, verimlilik hesaplamaları (OEE) ve raporları üretmektir.

Keyplus SKY, hammadde girişinden sevkiyata kadar olan tüm süreçleri yönetmenizi sağlar. Üretim yönetiminde kullandığımız MRP sistemindeki temel ilkemiz mal veya hizmet üreten işletmenizin en fonksiyonel, en ekonomik ve katma değeri en yüksek olacak şekilde üretim yapabilmesini, üretiminizi ve verimliliğinizi artırarak müşterilerinize sunduğunuz hizmeti geliştirmektir. Envanter seviyesini optimum düzeyde tutarken üretime aktarılacak hammadde veya yarı mamulün talep edilen zamanda hazır bulunması ve ihtiyaç halinde stok durumunun sorgulanmasını da sağlar. Keyplus SKY’ın firmanıza sunduğu yol global ölçekte başarılı bir üretimin planlamadan proje yönetimine, süreç yönetiminden tedarik zincirine tüm süreçlerin gerçek zamanlı izlenebilir olmasından geçer.

Keyplus OTTO – Araç Takip ve Servis Yönetim Sistemi

Keyplus OTTO, aracınıza ait teknik bilgilerin yer aldığı sicil ve ruhsat dosyalarını hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmanızı sağlar. Vergi ödeme takibi sayesinde tarihi yaklaşan veya geçen ödemelerinizi hatırlatıcı ekranı ile yetkili personel ödeme sağlayana kadar uyarılır.  Bu kontrol ile aracınıza ait vergi, yakıt maliyetleri gibi giderleri anlık olarak takip edip rapor alabilirsiniz.

Araçlarınız için her dönem uygulanan periyodik bakım tanımlarına girdiğiniz bilgiler doğrultusunda yaklaşan veya geçen muayenelerinizi takip edip bakım durumlarınızla ilgili çeşitli raporlar alabilirsiniz bu sayede hangi aracınızın diğer araçlara oranla daha fazla sorun çıkarttığını analiz edebilirsiniz.

OTTO üzerinden görevlendirdiğiniz aracın gideceği rota güzergâhı ve detaylarının tanımlanması sefer sırasında kullanılmasını istediğiniz yolu belirleyebilmenizi ve kolaylıkla takibini yapabilmenizi sağlar.

Araç sefer işlemlerini tanımladığınız rota üzerinden yakıt, konaklama ve yemek giderlerini harcırah olarak ekleyip etkin bir maliyet kontrolü sağlayabilirsiniz. Maliyet bilgileri ilgili cari kartların hesaplarına da otomatik işleneceği için eş zamanlı olarak cari hesap kontrolü yapmanıza olanak sağlar.

Kilometre sayaçlarının sistemde takibi yakıt kayıtları, sefer hareketleri, sefer kayıtları gibi farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. Sayaçların takibi sayesinde araçlara ait periyodik bakımlar, lastik ömürleri ve ortalama yakıt tüketimleri gibi konuların yönetimi kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

Araç devir veya satış işlemlerine ait noter bilgileri tüm detaylarıyla kayıt altına alıp bu işlemlere ait orijinal satın alma faturası, satış faturası, makbuz ve banka kredi sözleşmesi gibi evrakları Doküman Sisteminde saklayabilmenizi ve dilediğiniz zaman ulaşabilmenizi sağlar.

İnsan Kaynakları Modülümüzle tümleşik çalışan OTTO, sürücüleriniz ile ilgili detaylı bilgileri ve belgeleri tutabilmenize olanak sağlarken aynı zamanda sistemden, tüm sürücülere ait günlük sefer hareketleri, çalışma süreleri, km bilgileri, araç kullanım alışkanlıkları ve sürücülere ait yakıt tüketim ortalamaları gibi bilgileri de detayları ile birlikte raporlayabilmenizi sağlar.

Araçlarınızı tanımlarken girdiğiniz bilgiler/belgeler sayesinde ticari araçlarda bulundurmak zorunda olunan yetki belgelerine ait detay bilgiler ve bitiş tarihleri sistem tarafından takip edilir. Yaklaşan veya geçen belge süreleri hatırlatıcı ile yetkili personel uyarılır ve yenileme işlemi sağlanana kadar hatırlatılır.

Bilgi almak istediğiniz çözümlerimiz için demo talebinde bulunabilirsiniz.